Zimowisko w Głuchołazach

POWRÓT

Zimowisko w Głuchołazach

14.02.2019

W dniach od 2 do 9 lutego 2019r. wychowankowie 3 Placówek z racji ferii zimowych wyjechali na kolonię zorganizowaną w Głuchołazach. Wspólny czas spędzony w komfortowych warunkach w kontakcie z piękną przyrodą był dzieciom niezwykle potrzebny.
Każdego dnia pobytu w Głuchołazach wychowankowie korzystali z szerokiej gamy usług zapewnionych przez placówkę oraz brali czynny udział w zabawach i czynnościach edukacyjnych, rekreacyjnych i integracyjnych. Atrakcji udostępnionych dzieciom było bez liku, główną z nich był oczywiście motyw przewodni wyjazdu czyli nauka jazdy na nartach, podczas której dzieci uczyły się poprawnych metod zjazdów oraz obsługi sprzętu.
Innym razem głównym celem planu dnia było wspólne wyjście na lodowisko zakończone posiłkiem integracyjnym. Ponadto dzieci brały udział w pochodzie nocnym zorganizowanym przy użyciu pochodni czy wychodziły na zajęcia na basenie. Ze świetnym odzewem ze strony wychowanków spotkała się gra terenowa, dzięki której miały okazję nauczyć się sztuki przetrwania, określenia kierunków i radzenia sobie w trudnej sytuacji pierwotnego kontaktu z naturą bez wspomagania internetowego.
Główną atrakcją jednego wieczoru było karaoke podczas którego wychowankowie świetnie się bawili śpiewając i śmiejąc się. Dzieci miały również zapewnione rozrywki kulturalne, jak np. wyjście do kina w Nysie na film „O psie który wrócił do domu”.
Wyjazd miał ponadto jeszcze dodatkowe plusy w postaci kontaktu z dziećmi spoza Placówek przebywającymi wtedy w Głuchołazach. Czynności socjalizujące i prospołeczne spotkały się ze świetnym odzewem wychowanków, którzy w większości łakną kontaktu z rówieśnikami.

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media