Wyjazd do ZOO TEAM we Wrocławiu

POWRÓT

Wyjazd do ZOO TEAM we Wrocławiu

31.07.2019

„Zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi. Nie zadają pytań, nie krytykują. „
George Elliot
„Dbać nieustannie o swój rozwój, promować wśród ludzi ideę świadomej hodowli zwierząt egzotycznych oraz przyczyniać się do zmniejszenia agresywnych postaw wobec nich.”
Misja ZOO TEAM
Okres wakacyjny pozwala spełnić dzieciom marzenia na które nie ma czasu podczas trwania roku szkolnego. Jest to czas na poznawanie świata, czerpanie radości z aktywnego spędzania wolnego czasu czy na różnego rodzaju wyzwania. Któż bowiem nie chciałby sprawdzić swojej osobowości i poznać coś egzotycznego, coś innego od otaczającej nas rzeczywistości? Z tychże powodów, dnia 22.07.2019r. dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Typu Socjalizacyjnego oraz Interwencyjnego pojechały z wychowawcami do ZOO TEAM we Wrocławiu.
Jak się okazało, w ZOO TEAM wszystko było nowe i niespotykane w Polsce. Pająki, skorpiony, węże, żółwie z Chin czy kameleony, po prostu wszelkiego rodzaju pajęczaki, gady czy płazy, a nawet jeż albinos. Każde z dzieci mogło wziąć na ręce prezentowane przez profesjonalną obsługę zwierzęta. Główną atrakcją było oczywiście zdjęcie z boa dusicielem na szyi, ale dużym zainteresowaniem cieszyły się również jaszczurki i warany, które można było trzymać na kolanach oraz wspomniany jeż albinos, który bardzo spodobał się wychowankom. Co odważniejsi mogli potrzymać na ręce olbrzymiego i jadowitego pająka.
Wizyta w ZOO TEAM pozwoliła zmniejszyć dystans dzieci do zwierząt egzotycznych – niektórzy z wychowanków nie byli przekonani co do pomysłu wyjazdu, ale na miejscu czuli się jak ryby w wodzie, bez problemu trzymając węża na szyi czy pająka w dłoni. Kontakt z zwierzętami pokazał dzieciom jak należy dbać o nie, i że przy odpowiednim traktowaniu te ponoć niebezpieczne stworzenia zachowują się uroczo i są w ogóle niegroźne. Po powrocie do Placówek dzieci jeszcze przez wiele dni opowiadały i komentowały swoje doznania z wyjazdu, wykazując się nabytą wiedzą na temat hodowli, traktowania zwierząt czy zagrożonych gatunków.
Karol Dyrcz

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media