Wyjazd do Aquapark Wrocław

POWRÓT

Wyjazd do Aquapark Wrocław

16.08.2019

„Pływanie to połączenie ruchu, ożywczego działania różnic temperatur na skórę i bezpośredniego wystawiania na działanie promieni słonecznych. Wszystkie te czynniki mają nader dobroczynny wpływ na człowieka. Rozkosz, jakiej doznaje pływak, wytwarza stan błogości i wesela. To też w kąpieli, ani przy uprawianiu sportów wodnych nie bywa się smutnym, ani zgryźliwym. Wesołość, pogoda ducha to skutek pływactwa, uprawianego bądź jako rozrywka, zabawa, bądź jako sport.”
Nauka pływania, W.Zarzycki, 1923r.
„Naszą misją jest tworzenie wyjątkowego miejsca dla naszych klientów – zarówno społeczności lokalnej, odwiedzających Wrocław turystów jak i pracowników. Głównym celem jest oferowanie najwyższej jakości rozrywki oraz usług spełniających wymagania nawet najbardziej wymagających gości. Nie mniejszą wagę przywiązujemy do prowadzenia aktywnej kampanii na rzecz propagowania zdrowego stylu życia wśród osób w każdym wieku.”
Misja Aquapark Wrocław
Z racji niedługo kończących się wakacji dla i nieuchronnego powrotu Wychowanków do szkół, niezbędne jest korzystanie z pozostałych chwil wolności od nauki. W tym celu Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze Typu Socjalizacyjnego i Interwencyjnego zorganizowały wyjazd do Aquaparku we Wrocławiu, aby dzieci miały co wspominać podczas roku szkolnego.
Celem wyjazdu (poza oczywiście świetną zabawą) było kształtowanie nawyków prozdrowotnych oraz ciągłe wpajanie i nauka umiejętności aktywnego spędzania wolnego czasu, również po zakończeniu okresu wakacyjnego – by dzieci miały podstawy do odpowiedzialnego i rozsądnego zarządzania swoim czasem. W Aquaparku jest bez liku atrakcji, podczas naszego 2 godzinnego pobytu w basenie każdy z wychowanków mógł skorzystać z 8 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, leniwej rzeki, basenu pływackiego, 4 jacuzzi, strefy zabaw dla dzieci czy basenów zewnętrznych połączonych z rozległym ogrodem. Ponadto na zewnątrz, na terenach zielonych rozłożone są leżaki, jest również boisko do siatkówki i specjalny tor do zjeżdżania.
Różnego rodzaju aktywności nie zabrakło i dzieci mogły w pełni spożytkować swoje siły. Wychowankowie korzystali z większości udostępnionych atrakcji pod czujnym okiem ratowników i pracowników Aquaparku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, pogoda dopisała i można było cieszyć się pływaniem. Dzieci po zakończeniu pobytu na basenie były zmęczone, ale i zachwycone, nie mogąc się doczekać kolejnej wycieczki.
Karol Dyrcz

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media