WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO POLSKO!

POWRÓT

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO POLSKO!

22.10.2018

W niedzielę 11 listopada 2018 r. cały Naród zjednoczy się w celebracji Jubileuszu Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji w dniu 12 października 2018r. w sali widowiskowej GOKiS przy ul. Brzozowej w Kątach Wrocławskich odbył się niezwykły koncert pieśni patriotycznych „Wszystkiego Najlepszego Polsko!”. Wydarzenie swoim honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Wrocławskiego – pan Roman Potocki.

Materiał przygotowany został przez uczestników warsztatów wokalnych prowadzonych przez panią Justynę Różewicz i Amazing Bang z Fundacji Volto Amore. Ten projekt warsztatowy skierowany jest do seniorów, młodzieży i dzieci, to inicjatywa mająca na celu międzypokoleniową i międzygminną integrację mieszkańców.

Wśród artystów znalazła się grupa z Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Kątach Wrocławskich, przygotowana przez panią Jadwigę Iwańską. Nasi wychowankowie śpiewali żołnierskie i patriotyczne pieśni, recytowali także wiersze wspaniałych polskich twórców: Agnieszka „Ojczyzna (prolog)” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ania „Twój Dom” Wandy Chotomskiej, Anastazja „Hymn do miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego, Wojtek „Żołnierz Polski” Władysława Broniewskiego.

Spotkanie mieszkańców z władzami Powiatu było też wspaniałą okazją do promocji Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Klubu Seniora, które powstają przy Powiatowym Centrum Usług Społecznych w Kątach Wrocławskich.

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media