VI Piknik Osób Niepełnosprawnych w Brzeziej Łące

POWRÓT

VI Piknik Osób Niepełnosprawnych w Brzeziej Łące

19.09.2019

„Przeczytałam kiedyś wypowiedź pewnego neurologa, że największą nagrodą za wszystkie jego trudy życia jest kontakt z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Teraz to rozumiem. Moi podopieczni mają na stałe uszkodzone mózgi, nie umieją kombinować, manipulować, świat rozumieją sercem. Po prostu czują, co jest człowiekowi najbardziej potrzebne. My często o tym zapominamy, zabijamy uczucia i pragnienia, bo mózg mówi nam: tego ci nie wypada, to ci się nie opłaca. A dla nich najważniejsze jest, by obok był ktoś, by trzymał za rękę, by się do kogoś przytulić. I nagle zdaję sobie sprawę, że dla mnie też jest to najważniejsze”.
Anna Dymna
Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Małkowicach zorganizowały 14 września 2019 r. w godz. 12.00 – 16.00 w Brzeziej Łące VI Powiatowy Piknik Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Pana Romana Potockiego – Starosty Powiatu Wrocławskiego oraz Pana Wojciecha Błońskiego – Wójta Gminy Długołęka.
Na tej imprezie osoby z niepełnosprawnością z przeróżnych Placówek i Ośrodków prezentowały swoje talenty i możliwości w różnorakiej formie – od śpiewów przez tańce aż po recytacje wierszy. Swoje utwory zaprezentowało również wiele zespołów z okolic. Poszczególne Ośrodki miały autorskie stoiska, na których organizacje zaprezentowały swoje działania i usługi. Były pełne wyrobów własnych ukazujących niezliczone talenty uczestników (jak wszelkiego rodzaju wypieki, rysunki, obrazy czy rzeźby) lub rzeczy dedykowanych dla osób z niepełnosprawnościami.
Z Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Kątach Wrocławskich ustawione zostały dwa namioty – jeden z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich, a drugi z Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich. Nie zabrakło również przedstawicieli Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kątach Wrocławskich w postaci wychowanków tychże. Ponadto, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kątach Wrocławskich zagrał fenomenalny koncert zwieńczony solo na gitarze elektrycznej oraz wypuszczeniem balonów do nieba.
Na uczestników Pikniku czekały również atrakcje poza występami osób niepełnosprawnych czy koncertami, mianowicie wóz strażacki, do którego można było wejść i się przejechać, trampoliny i kule wodne. Oczywiście zapewniony został również poczęstunek w postaci obiadu i przekąsek. Pobyt na Pikniku był magicznym doświadczeniem, który dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i pokazał siłę tkwiącą w osobach walczących ze swoimi słabościami.
Karol Dyrcz

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media