Tydzień kinowy

POWRÓT

Tydzień kinowy

19.11.2019

„Kino natomiast ma własny język. Można nim przekazać bardzo wiele, mamy bowiem od dyspozycji czas i sekwencje. Mamy dialog. Mamy muzykę. Mamy efekty dźwiękowe. Mamy tyle różnych narzędzi. I możemy wyrazić uczucie lub myśl, których nie da się przekazać w inny sposób. Jest to iście magiczne medium.”
David Lynch

Późna jesień w Polsce jest okresem deszczu, przeziębień i szybko zachodzącego Słońca – w celu przełamania chandry wychowawcy Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wychowanków i w dniach 10.11.2019 r. oraz 16.11.2019 r. zorganizowaliśmy dzieciom dwa wyjazdy do kin. Filmy zostały wybrane według oczekiwań naszych podopiecznych – „Joker” dla starszych oraz „Rodzina Adamsów” dla młodszych – dla każdego coś dobrego.
Wychowankowie byli zachwyceni możliwością aktywnego spędzenia weekendów, na dodatek z tak dobrymi tytułami i doborowym towarzystwie. Dzieciom filmy bardzo się podobały i nie mogą doczekać się następnych wycieczek kinematograficznych. Rozmowy o filmach, zwłaszcza o „Jokerze” nie ustały po dziś. Obcowanie z kinem, jako formą sztuki, jest niezbędne dla zdrowego rozwoju dziecka. Pozwala ono kształtować system wartości i światopoglądów, ponadto ma działanie terapeutyczne i relaksacyjne. Film jest medium ułatwiającym porozumienie z dziećmi – sposobem na oswojenie lęków, których przyczyn należałoby szukać w strachu przed wykluczeniem z grupy rówieśniczej lub odrzuceniem przez najbliższych — rodziców i opiekunów. Pozwala po obejrzeniu na neutralną rozmowę o traumach, zachowaniach, lękach, uczuciach i przeczuciach. Uświadamia, nie angażując bezpośrednio przy tym samych zainteresowanych, dzieci.

Karol Dyrcz

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media