Prezentacja strażaków z OSP Zachowice

POWRÓT

Prezentacja strażaków z OSP Zachowice

06.06.2019

„Bogu na chwałę i ludziom na pożytek”
motto Ochotniczej Straży Pożarnej

Z racji zbliżających się wielkimi krokami wakacji dzieciom zarówno wyjeżdżającym do rodzin jak i tym zostającym na okres wolny od nauki szkolnej w Placówkach przyda się wiedza na tematy ryzyka związanego z wysoką temperaturą i suchością powietrza. Głównym z możliwych do wystąpienia problemów są pożary i samoistne zaprószenia ognia, łatwo rozprzestrzeniające się w obecnych warunkach pogodowych. Mocne słońce prowadzi również do podejmowania decyzji o pływaniu w miejscach nieprzeznaczonych do tego czy innych niebezpiecznych zabaw.
Wychodząc naprzeciw problemom w celu eliminacji możliwości ich wystąpienia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zachowic zorganizowali dnia 03.06.2019 r. spotkanie dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych Powiatowego Centrum Usług Społecznych. Poza wartościami przekazanymi na temat odpowiedzialnego zachowania latem, rozmowa ze strażakami stanowiła również wspaniałą okazję do zabawy dla dzieci.
Radości było co niemiara, dzieci mogły przymierzać sprzęt i ubrania, polewać wodę z „węża” jak prawdziwy strażak oraz przejechać się wozem strażackim. Wszystkim bardzo podobało się spotkanie, a wychowankom łatwiej było przyswoić ważne informacje – jak wiadomo, dzieci uczą się przez zabawę, a wszystkim pracownikom zależy, by nasze pociechy były jak najlepiej przygotowane do późniejszego życia i nie nudziły się w Placówkach.

Karol Dyrcz

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media