Kartka z kalendarza

POWRÓT

Kartka z kalendarza

10.11.2020

Październik był miesiącem niezwykłym, gdyż aura pogodowa była zmienna, czasem pochmurna i szara, a następnego dnia rozpieszczała słońcem i pięknymi kolorami liści. Jednak ten kalejdoskop pogodowy nie rozleniwił wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu Interwencyjnego, potrafili odnaleźć się w każdych warunkach i znaleźć sposób na nudę.
Wielokrotnie wybieraliśmy się z nimi na wspólne spacery do Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, gdzie zbieraliśmy „dary jesieni”, udało nam się odwiedzić sąsiednią miejscowość – Sośnicę i zwiedzić tamtejszy kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, który został zbudowany u schyłku XIII wieku.
Aktywne spędzanie czasu wolnego przez dzieci, zaowocowało pięknymi jesiennymi bukietami oraz pracami plastycznymi, zdobiącymi pomieszczenia placówki. Oprócz tego dzieci chętnie jeździły na rolkach i hulajnodze. Umilając sobie długie wieczory, układaliśmy puzzle, graliśmy w gry planszowe, kreatywność jednego z wychowanków była tak duża, że z kartonu powstał automat na słodycze. Gdyby tego było mało, wieczorami organizowaliśmy zajęcia kulinarne: piekliśmy ciasto, smażyliśmy naleśniki i wcinaliśmy gofry.
Wychowawcy POWI:
Lewandowska Irena
Bobola Karolina
Florek Karolina

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media