Grunt to świadomość – czyli terrarystyka z bliska

POWRÓT

Grunt to świadomość – czyli terrarystyka z bliska

31.07.2020

Okres wakacyjny trwa i chociaż można by powiedzieć, że wakacje to nie czas na naukę a jedynie na odpoczynek i rozrywkę to nasi wychowankowie z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Typu Socjalizacyjnego oraz Interwencyjnego mieli okazję przekonać się, że łatwo połączyć wszystkie te czynności w jedną – czyli odwiedziny w ZOO TEAM we Wrocławiu (29.07.2020r.).
W trakcie całego pobytu w ZOO TEAM dzieci miały możliwość oglądania zwierząt terrarystycznych (gady, płazy, pajęczaki) a niektóre z osobników mogły nawet potrzymać w dłoniach czy przewiesić sobie przez szyję. Wszelkich tych emocjonujących czynności doglądał profesjonalny personel ZOO TEAM, który również dzielił się z wychowankami swoim doświadczeniem związanym z opieką nad tego typu zwierzętami, a przede wszystkim wielką pasją i szacunkiem jakim darzą oni swoich małych, chociaż niekiedy groźnych podopiecznych. Niestety mogliśmy usłyszeć również mniej przyjemne historie o nieodpowiedzialnych hodowcach węży czy jaszczurek, przez których zwierzęta te do dzisiaj noszą ślady w postaci blizn czy deformacji ciała. Taki ogląd spraw pozwolił naszym wychowankom zrozumieć misję jaką ZOO TEAM obrał sobie na cel, czyli „dbać nieustannie o swój rozwój, promować wśród ludzi ideę świadomej hodowli zwierząt egzotycznych oraz przyczyniać się do zmniejszenia agresywnych postaw wobec nich”.
Niektórzy z naszych wychowanków jechali na to spotkanie niechętnie, czując obawę przed groźnymi wężami czy pająkami. Na miejscu przez jakiś czas spoglądali na zwierzęta z niemałym strachem w oczach. Natomiast z upływem czasu przełamywali się i byli już w stanie, nie tyle zbliżyć się do węża, co nawet go dotknąć. Inni wychowankowie natomiast tryskali entuzjazmem i od samego początku naszego przybycia do ZOO TEAM byli bardzo zaciekawieni i chętni by móc oglądać z bliska wszystkie prezentowane nam osobniki.
Zalążek pasji do terrarystyki wyraźnie zatlił się w młodych umysłach, co mamy nadzieję pozwoli w przyszłości na przemyślane i odpowiedzialne zachowania w stosunku do wszelkich zwierząt.

Karolina Florek- wychowawca POW I

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media