Ferie zimowe 2021

POWRÓT

Ferie zimowe 2021

01.02.2021

Pomimo pandemicznych ograniczeń naszym wychowankom stworzono możliwość aktywnego i  ciekawego spędzenia Ferii Zimowych 2021. Ich program obfitował zarówno w zajęcia o charakterze edukacyjnym jak i zachęcał do kreatywnego i twórczego myślenia.  Służył także ćwiczeniu funkcji poznawczych  w atmosferze wspólnej zabawy.

W pierwszy dzień ferii 04 stycznia organizowane były seanse filmowe dla wychowanków połączone z  quizem i nagrodami za uważne oglądanie filmu. Jak powiedział wychowawca POW I Karol Dyrcz :

uważamy tego typu działania za bardzo ważne w prawidłowym wychowywaniu i socjalizacji dzieci. Jeden z filmów oglądanych przez dzieci to „Był sobie chłopiec”. Streszczenie tego filmu nie oddałoby jego wspaniałości i głębokiego przekazu, który jasno mówi co jest najważniejsze w życiu – najbliżsi oraz bezinteresowność. Kto nie widział, ten powinien zobaczyć. Dzieci były z seansu bardzo zadowolone, a  dla wychowanków, którzy uzyskali najlepsze wyniki w quizie po seansie, czekały słodkie nagrody” .

Drugi dzień ferii, 05 stycznia  obfitował w zabawy rozwijające myślenie logiczne i twórcze. Nasze dzieci uczestniczyły w turnieju gier planszowych i towarzyskich. Młodsi zmierzyli się ze sobą w grze Monopoly Junior, starsi podejmowali trudne decyzje w oparciu o grę Dylematy. Na zwycięzców czekały ufundowane przez sponsorów współpracujących z PCUS nagrody książkowe oraz gry i puzzle.

Trzeci dzień, środa 06 stycznia, wypełniony był twórczą pracą  podczas konkursu poświęconego ekologii i zdrowemu trybowi życia. Na załączonych zdjęciach można podziwiać nagrodzone prostownicą  i memory  prace rodzeństwa Amelii, Nikoli i Darii – „Piramida zdrowego żywienia”  oraz nagrodę drugą,  pracę Basi „Rośliny to żywe istoty”.

Czwartek  07 stycznia wymagał skupienia na trudnym temacie „Walki ze stresem”. Zarówno starsi jak i młodsi wychowankowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach mających na celu wzmocnienie umiejętności  radzenia sobie ze stresem i napięciem, prowadzonych przez psychologa PCUS.

Pomimo kapryśnej pogody, która pokrzyżowała niektóre plany, był także czas na zabawy na świeżym powietrzu. Do nich  należała gra terenowa „Skarb”, która w  piątek 08 stycznia  rozgrzała wychowanków walką o atrakcyjne nagrody w postaci gier i książek.

Sobotę 09 stycznia wykorzystano do poruszenia wyobraźni i zdolności artystycznych naszych wychowanków w konkursie fotograficznym. Zamieszczone zdjęcia ukazują różne spojrzenia na codzienność , zarówno te wesołe i radosne,  jak i pełne zadumy i melancholii. Wrażenie robi zarówno „Drzewo” Marty, „Wieża ciśnień” Agnieszki, jak i wesoła „Daria na drzewie”. Prace zostały uhonorowane nagrodami.

Poniedziałek 11 stycznia  był wypełniony ruchem na świeżym powietrzu. Dzieci zamiast na lodowej tafli mogły popisać się ewolucjami wykonywanymi…  na rolkach.

Wtorek 12 stycznia minął pod znakiem pracy grupowej podczas warsztatów „ Jak porozumiewać się z  innymi”, kontynuowano także temat „Walki ze stresem”.

W czwartek 14 stycznia  rzadkie w dzisiejszych czasach zjawisko intensywnych opadów śniegu, uruchomiło uśpione pokłady energii w najstarszych wychowankach. Z inicjatywy Sylwestra powstało potężne igloo uwiecznione na zamieszczonych zdjęciach.

Młodsi wychowankowie w piątek 15 stycznia uruchomili pokłady wyobraźni interpretując  w konkursie karaoke przeboje nastoletnich gwiazd sceny oraz tworząc ciekawe kreacje w konkursie na śmieszny strój. Zamieszone zdjęcia Nikoli i Amelii śpiewających  przebój Roksany Węgiel pokazują, że przyznane nagrody w postaci głośniczków czy gier nie były na wyrost.

Ostatnie dni upłynęły na porządkach i przygotowaniach do nauki w drugim semestrze roku szkolnego.

Notatka powstała we współpracy z wychowawcami POW 1, POW 2 oraz POW I.

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media