Ferie zimowe 2019

POWRÓT

Ferie zimowe 2019

11.02.2019

Nie taka wiedza nudna

 31 stycznia Powiatowe Centrum Usług Społecznych w Kątach Wrocławskich odwiedziły trzy bogate w wiedzę i pełne zaangażowania delegatki
Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu.
Organizując wspaniały pokaz opierający się na eksperymentach, nasi wychowankowie mieli okazję przenieść się do wspaniałego i ciekawego świata wiedzy fizyczno – chemicznej.
Podczas sześćdziesięciominutowego spotkania wszyscy uczestnicy brali czynny udział w doświadczeniach, dzięki którym mogli przyswoić wiedzę o właściwościach cieczy czy gazów.
Dzięki nauce empirycznej serwowanej w radosnej atmosferze i zaskakujący sposób wychowankowie zobaczyli na własne oczy i poczuli na własnej skórze procesy zachodzące w naturze każdego dnia i nie tylko.
I tak, próbując topić ośmiornicę, przyglądając się powstawaniu i dotykaniu „chłodnego dymu”, oczekując wybuchów i wystrzałów, widząc,
że woda nie wylewa się z otwartej butelki obróconej do góry nogami, wychowankowie w niecodzienny sposób przyswoili pojęcia takie jak na przykład:
prawo wyporu, siła spójności, napięcie powierzchniowe czy sublimacja.
Okazuje się, że nauka może być ciekawa, zaskakująca i zabawna.
Za inicjatywę poświęcenie czasu, podzielenie się wiedzą oraz upominki kadra oraz wszyscy wychowankowie bardzo dziękujemy – jesteśmy wdzięczni i wierzymy, że to spotkanie nie było ostatnim.

Jak do nas dojechać?

Social Media