„Dobrze, że jesteś”

POWRÓT

„Dobrze, że jesteś”

18.04.2019

„Dobrze, że jesteś”

Przedostatnia niedziela marca była dla naszego Centrum wyjątkowo interesująca. Nie tylko dlatego, że mogliśmy poczuć trochę wiosny, ponieważ zrobiło się odczuwalnie cieplej, ale również z powodu wyjazdu wychowanków Placówek Socjalizacyjnych i Interwencyjnej do Wałbrzycha.
Tam, w Teatrze Lalki i Aktora, wzięli udział w ciekawym przedstawieniu w reżyserii Joanny Gerigk pt. „Dobrze, że jesteś”.
Spektakl przedstawia historię psa, którego właściciel wyrzucił, ponieważ kupił sobie nowego i uznał, że stary, choć był wierny, nie jest mu już potrzebny. Psina, posunięta w latach, a zarazem bardzo mądra i doświadczona, idzie więc przez las, szukając sobie nowego miejsca w życiu, spotyka różne zwierzęta i doświadcza niespodziewanych zwrotów akcji. Widowisko było bardzo ciekawe,
bo wykorzystywało prozaiczne przedmioty, by pobudzić wyobraźnię widza – choćby główny bohater był zrobiony z walizki, a las z parasolek.
Nasi wychowankowie dzięki temu przedstawieniu mogli bardziej zrozumieć, na czym polega głębia przyjaźni. Przekonali się, że prawdziwy przyjaciel to skarb. Oprócz tego, spędzili dzień na zwiedzaniu Wałbrzycha – ponieważ w ramach promocji zdrowego stylu życia przeszli 2,5 km
w każdą ze stron na trasie stacja PKP – teatr na piechotę.

Rafał Chabowski – tekst
Beata Południak – zdjęcia

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media