Z WIZYTĄ W STAJNI BELLA

Dodane przez e-jankowska - sob., 01/09/2018 - 18:46

Kategoria

W dniu dzisiejszym (01.09.2018r.) Stajnia Bella w Małkowicach zorganizowała dla naszych podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych wspaniałe zajęcia edukacyjne, rekreacyjne i terapeutyczne z udziałem koni. Obcowanie z tak przyjacielskim zwierzęciem ma wpływ na równowagę emocjonalną, wspomaga rozwój samodzielności i wzmacnia poczucie własnej wartości.

Dzieci zapoznały się z tematyką zasad bezpieczeństwa w stajni, w jaki sposób pielęgnować konie, jak się przy nich zachowywać. Dowiedziały się jak żyją te wspaniałe zwierzęta, co jedzą i jak funkcjonują na co dzień.

Przyszedł też czas na praktykę. Nasi podopieczni własnoręcznie wyczesywali konie, czyścili kopyta, zaplatały na grzywach warkocze, a także jeździli konno.

Na koniec po całym dniu atrakcji zostało zorganizowane ognisko, na którym wspólnie piekliśmy kiełbaski.  Kontakt z koniem sprzyjał relaksowi i odprężeniu. Świat widziany z końskiego grzbietu wydawał się większy i piękniejszy. Mimo niewielkich opadów deszczu, dzieci atrakcyjnie spędziły czas na łonie natury.

zdjecie 1
zdjecie 2
zdjecie 3
zdjecie 4
zdjecie 5
zdjecie 6
zdjecie 7
zdjęcie 8
zdjęcie 9
zdjęcie 10
zdjęcie 11
zdjęcie 12
zdjęcie 13
zdjęcie 14
zdjęcie 15
zdjęcie 16
zdjęcie 17
zdjęcie 18
zdjęcie 19
zdjęcie 20
zdjęcie 21
zdjęcie 22

Strony w dziale: