I PIKNIK INTEGRACYJNY PCUS

Dodane przez e-jankowska - pon., 01/10/2018 - 18:39

Kategoria

W sobotę 15 września 2018r. odbył się I Piknik Integracyjny Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Kątach Wrocławskich. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego. Głównym celem Pikniku była integracja wychowanków i pracowników PCUS, społeczności lokalnej, a także wolontariuszy i sponsorów oraz przedstawicieli wszystkich instytucji i służb działających na rzecz dziecka i rodziny.

Piknik zainaugurowała Urszula Przybyłek – Dyrektor Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Kątach Wrocławskich, która przywitała wszystkich zaproszonych gości. Gości przywitał także Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Ryszard Jaroń – Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego.

Zaproszenie do wspólnego świętowania przyjęli Radni Powiatu Wrocławskiego oraz Radni Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie. Wśród gości pikniku znaleźli się ponadto: Jan Bronś – Sekretarz Powiatu Wrocławskiego, ks. Dariusz Amrogowicz – Dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Arleta Szmigielska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, Magdalena Kuźnicka – Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, Lilla Jaroń – Wicedyrektor DWUP, Wiceminister Edukacji Narodowej w latach 2009-2012, Dyrektorzy i Zastępcy Dyrektorów Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, Dyrektorzy szkół i placówek, ośrodków pomocy społecznej, przedstawiciele sądów, stowarzyszeń, policji, OSP, rodzice i opiekunowie prawni naszych dzieci oraz przyjaciele, darczyńcy i wolontariusze.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pokaz talentów wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych w Kątach Wrocławskich. Młodzi aktorzy, pod kierownictwem wychowawcy Jadwigi Iwańskiej, zaprezentowali się w przedstawieniu będącym nowoczesną wersją „Królewny Śnieżki”. Za przepełniony humorem występ, dzieci otrzymały gromkie brawa od roześmianej publiczności.

Pokaz psich akrobacji z elementami dogoterapii, zaprezentowany przez Magdalenę Lityńską i Małgorzatę Knopińską z centrum szkoleniowego Dog Academy okazał się wielką niespodzianką dla miłośników zwierząt.

Wychowawczynie Beata Dembska i Katarzyna Kaźmierczak zaprosiły wszystkich do udziału w sportowych rozgrywkach wieloboju. Emocji nie brakowało. Każda z drużyn zawzięcie walczyła o zwycięstwo w kilku konkurencjach, m.in. biegu z gazetą na brzuchu, jajkiem na łyżce czy skokach w worku. Osiągnięcia sportowe zostały uhonorowane nagrodami i dyplomami.

Na wszystkich uczestników Pikniku, zarówno tych starszych, jak i młodszych, czekały specjalnie przygotowane, liczne stanowiska, które zapewniały moc atrakcji. Były to m.in. stateczki na wodzie, dmuchany dart, bramka celnościowa, plener artystyczny czy malowanie twarzy. Fabryka Talentów ze Smolca zorganizowała studio tatuaży z henny oraz wielkie bańki mydlane, natomiast firma Roboklocki poprowadziła warsztaty z programowania.

Podczas licznych zabaw nie zabrakło również elementów edukacyjnych. Aspirant Renata Bagińska z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich prowadziła konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Ochotnicza Straż Pożarna z Gniechowic, pod dowództwem naczelnika Kamila Stachurskiego przeprowadziła zawody w przeciąganiu liny, a także pokaz umiejętności gaśniczych i krótki instruktaż z pierwszej pomocy. Wszyscy zainteresowani mogli z bliska przyjrzeć się, jak wygląda wnętrze wozu strażackiego czy radiowozu.

W trakcie Pikniku nie zabrakło grillowanych potraw, lodów dla ochłody i słodkich wypieków. Spotkanie przy wspólnym stole było wspaniałą okazją do ciekawych rozmów, wzmacniania więzi i umacniania przyjaźni.

Całą imprezę uświetniły charytatywne występy polskich artystów, m.in. koncert zespołu szantowego „W Stronę Portu” oraz KaRRamBy – Marcina Kitlińskiego z Joanną Borysewicz.

Czas upłynął bardzo szybko w radosnej, pełnej życzliwości atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność. Pragniemy również wyrazić wdzięczność i podziękowanie sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Pikniku.

Do zobaczenia za rok!
 

Strony w dziale: