Z WIZYTĄ W STAJNI BELLA

POWRÓT

Z WIZYTĄ W STAJNI BELLA

01.09.2018

W dniu dzisiejszym (01.09.2018r.) Stajnia Bella w Małkowicach zorganizowała dla naszych podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych wspaniałe zajęcia edukacyjne, rekreacyjne i terapeutyczne z udziałem koni. Obcowanie z tak przyjacielskim zwierzęciem ma wpływ na równowagę emocjonalną, wspomaga rozwój samodzielności i wzmacnia poczucie własnej wartości.

Dzieci zapoznały się z tematyką zasad bezpieczeństwa w stajni, w jaki sposób pielęgnować konie, jak się przy nich zachowywać. Dowiedziały się jak żyją te wspaniałe zwierzęta, co jedzą i jak funkcjonują na co dzień.

Przyszedł też czas na praktykę. Nasi podopieczni własnoręcznie wyczesywali konie, czyścili kopyta, zaplatały na grzywach warkocze, a także jeździli konno.

Na koniec po całym dniu atrakcji zostało zorganizowane ognisko, na którym wspólnie piekliśmy kiełbaski.  Kontakt z koniem sprzyjał relaksowi i odprężeniu. Świat widziany z końskiego grzbietu wydawał się większy i piękniejszy. Mimo niewielkich opadów deszczu, dzieci atrakcyjnie spędziły czas na łonie natury.

Galeria

Jak do nas dojechać?

Social Media